Consilier

BCR Chișinău

Misiune post: deservirea clienților la ghișeul universal.

Responsabilități:

  • Oferă consultații clienților cu privire la produsele și serviciile băncii;
  • Efectuează operațiuni de încasări și plăți în numerar, operațiuni cu POS, tranzacții de schimb valutar, alimentări de conturi curente și de card, operațiuni de cont curent, depozite, carduri;
  • Păstrează integritatea numerarului aflat în gestiune;
  • Efectuează operațiunile de primire/eliberare a numerarului în strictă conformitate cu reglementările privind operațiunile bancare cu numerar și fără numerar;
  • Procesează documentele aferente operațiunilor executate.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare economice;
  • Cunoașterea PC la nivel de utilizator mediu (MS Office);
  • Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Profilul candidatului:

  • Capacitate de analiză a cerințelor clienților;
  • Orientare spre servirea clienților;
  • Responsabilitate și implicare;
  • Abilități de gestionare eficientă a timpului;
  • Rapiditate și eficiență în executarea sarcinilor.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, la Departamentul Resurse Umane și Comunicare sau prin e-mail: [email protected] .

Vor fi contactate doar persoanele selectate.