Azi: € 19,3054 lei 0,0970 $ 17,1322 lei 0,0007
Lu: € 19,3177 lei 0,0123 $ 17,1340 lei 0,0018

Brand Manager

Moldova Agroindbank

Brand Manager, departamentul PR și Comunicare.

Responsabilităţi:

  • Promovarea brandului companiei pe piaţa locală şi internaţională;
  • Contribuie la elaborarea materialelor promoţionale comerciale şi de imagine;
  • Colaborarea directă cu furnizorii pe segmentul de achiziţii;
  • Actualizarea Ghidului de identitate vizuală şi asigurarea respectării standardelor de identitate vizuală;
  • Perfectarea rapoartelor aferente activităţii de brand management;
  • Analizarea concurenţei şi propunerea măsurilor pentru optimizarea performanţei brandului în raport cu cele concurente.

Profilul candidatului:

  • studii superioare în marketing sau domenii aferente;
  • experienţă de lucru în domeniul marketing, PR;
  • abilităţi excelente de comunicare în română (rusa şi engleza vor constitui un avantaj);
  • experienţă de organizare a evenimentelor;
  • cunoaşterea mediului financiar-bancar va constitui un avantaj.

Persoanele interesate să candideze la postul respectiv sunt invitate să transmită CV-ul prin e-mail: resurseumane@maib.md cu indicarea poziţiei pentru care aplică.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.