Azi: € 19,0283 lei 0,0626 $ 17,6449 lei 0,0024

Analist Bancar

BCR Chișinău

Misiune post: Asigură suport analitic, informațional și administrativ în coordonarea și implementarea business-planului și a proiectelor de dezvoltare a băncii.

Principalele responsabilități:

  • Elaborarea de analize si rapoarte pentru conducerea Băncii privind vânzările de produse/ servicii, canale de distribuție, segmente de clienți, campanii.
  • Analiza și sintetizarea de informații privind strategia, piața, produsele si serviciile bancare, mediul concurențial și economic din țară
  • Suport în culegerea de informații interne și externe necesare pentru adoptarea deciziilor de management
  • Bugetarea și monitorizarea țintelor de vânzare pentru Entitățile Funcționale de business și Unitățile Teritoriale ale Băncii
  • Participă la elaborarea și monitorizarea bugetului la nivelul întregii Bănci
  • Contribuie la stabilirea ipotezelor pentru elaborarea bugetului la nivel de Bancă
  • Contribuie la pregătirea diferitor scenarii strategice pentru Bancă

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul financiar-bancar
  • Experiența în domeniul raportărilor și bugetării
  • Cunoașterea limbii engleze – nivelul mediu/avansat
  • Cunoștințe PC la nivel de utilizator avansat (MS Office, aplicații bancare), cunoașterea aplicației Bank-On-Line va fi un avantaj

Profilul candidatului:

  • capacitate de analiză și comunicare
  • capacitate de a lucra în echipă
  • responsabilitate și implicare
  • flexibilitate și adaptare la schimbare, tenacitate, perseverență

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, la Departamentul Resurse Umane și Comunicare sau prin e-mail: [email protected] .

Vor fi contactate doar persoanele selectate.